ارائه زیرسیستم مدیریت ارسال پیامک با استفاده از مودم های GSM و GPRS

در صورت سفارش هر يك از محصولات وب سايت، از دامين و هاستينگ رايگان بهره مند شويد

محصولات ویژه
 
 
 
 
Domain & Hosting
 
    Domain Registration, Transfer, Renew        خدمات ثبت ، تمديد و انتقال دامنه توسط شرکت بهتا رایان فردا 
در صورت سفارش هر يك از محصولات وب سايت این شرکت، از دامين و هاستينگ رايگان بهره مند شويد.

دامین چیست؟
دامین نام سایت است . هنگامی که نامی را برای سایت خود انتخاب می کنید باید ابتدا آن را در اینترنت ثبت نمائید . شما نمی توانید نام سایتی که قبلا در اینترنت ثبت شده ، مجددا به ثبت برسانید و هینطور کسی نمی تواند سایتی با نام سایت شما ثبت نماید . به عبارت دیگر نام سایتها منحصر به فرد است.
 
هاستینگ ( میزبان ) چیست؟
Host، فضایی از یک کامپیوتر متصل به ماهواره و اینترنت است که به سایت شما اختصاص داده می شود. این کامپیوتر همانند کامپیوتر های معمولی دارای Hard - Ram - Cpu و ... است + پهنای باند که از این طریق به اینترنت وصل می شود. همانطور که در کامپیوتر شخصی شما برخی از برنامه ها کار نمی کنند (چون نرم افزار آن در کامپیوتر شما پیاده نشده است) در این کامپیوتر هم به همین گونه است.
   
   


پسوند ها و انواع آنها

پسوندهای مختلف دامینها به چه معناست ؟ 

 دامین com : مخفف commercial میباشد. دامینهای com. دارای بیشترین محبوبیت میباشند که امکان ثبت آن برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی امکان پذیر است. این دامین از یک سال تا ده سال ثبت میشود.

دامین net : مخفف network میباشد. این دامین بیشتر برای سایتهایی که در زمینه شبکه فعالیت دارند کاربرد دارد. گرچه ممکن است هر فردی از این نوع دامین استفاده کند. این دامین از یک سال تا ده سال ثبت میشود. 
 
دامین org : مخفف organization میباشد. این نوع دامینها معمولا برای ارگانها و سازمانها استفاده میشود. البته معمولا وقتی حالات com. و net. قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد از این دامین نیز استفاده میشود. این دامین از یک سال تا ده سال ثبت میشود. 
دامین biz : این دامین بیشتر برای کارهای تجاری و بازرگانی استفاده میشود. این دامین در دسته دامینهای gTLD قرار دارد که از یک سال تا ده سال ثبت میشوند. 
دامین info : این دامین اولین دامین در حوزه اینترنتی با هدف استفاده نامحدود از زمان ابداع دامین com. میباشد که مخفف Information میباشد . دامین های info. معمولا جهت سایتهای اطلاع رسانی و عمومی استفاده میشود. این دامین از یک سال تا ده سال ثبت میشود.
دامین name : این دامین که تمامی افراد قادر به ثبت آن میباشند بیشتر جهت اینکه مدیر سایت اسم و فامیل خود را در دامین قرار داده باشد استفاده میشود که معمولا به شکل firstname@lastname.name و یا lastname@firstname.name و یا به شکل www.firstname.lastname.name استفاده میشود. این دامین از یک سال تا ده سال ثبت میشود. 
دامین us : این دامین دو حرفی مربوط به کشور آمریکا میباشد که مخفف United State میباشد. 
دامین ws : این دامین دو حرفی مربوط به کشور Western Samoa میباشد (Western Samoaیک جزیره در جنوب اقیانوس آرام میباشد) این دامین بیشتر به عنوان مخفف WebSite شناخته میشود که بیشتر برای سایتهای شخصی استفاده میشود.
دامین tv : این دامین دو حرفی مربوط به کشور Tuvalu میباشد (جزیره Tuvalu بین هاوایی و استرالیا قرار دارد) این دامین به عنوان مخفف Television و بیشتر برای شبکه های تلویزیونی استفاده میشود. 
دامین cc : این دامین دو حرفی مربوطه به کشور Cocos میباشد (جزیره Cocos در اقیانوس هند قرار دارد) 
دامین ir : دامین های ir و زیر مجموعه های آن ، مختص کشور ایران میباشد. حرفهای ir برگرفته از کلمه iran است. این دامین و دامینهای زیر مجموعه فقط یک ساله و پنج ساله ثبت میشود . ثبت دامین ir برای تمامی افراد آزاد است. 
دامین ac.ir : این دامین که از زیر مجموعه های دامین ir و دامینهای ایرانی است جهت دانشگاهها و موسسات عالی استفاده میشود. جهت ثبت این دامین، مدارک و اسناد مربوط به موسسه مورد نیاز است.
دامین co.ir : این دامین از زیر مجموعه های دامین ir میباشد و جهت شرکت های کوچک و بزرگ استفاده میشود. ثبت این دامین مستلزم ارائه اساسنامه شرکت و مدارک شرکتی میباشد.
دامین gov.ir : این دامین که از زیر مجموعه های دامین ir است جهت سازمانها و ارگانهای دولتی استفاده میشود. ثبت این دامین فقط برای سازمانها و ارگانها امکان پذیر خواهد بود.